פערי שכר מגדריים בישראל
נשים מהוות קרוב למחצית מכוח העבודה האזרחי בישראל. למרות הגידול בשיעור ההשתתפות של נשים בשוק העבודה בעשורים האחרונים והעלייה המתמדת בהשכלתן, פערי השכר המגדריים נותרו כמעט ללא שינוי. כך, לדוגמא, בשנת 2014 עמד הפער על 33% בהכנסה הממוצעת ברוטו לחודש ו-16% בהכנסה הממוצעת ברוטו לשעת עבודה. בהשוואה למדינות ה-OECD, ישראל עודנה ממוקמת במקום הרביעי מבין 'שיאניות' פערי השכר, לאחר גרמניה, קוריאה ויפן.
מה יקדם שוויון מגדרי בשוק העבודה?
צפו בסרטון שהופק על ידי "שוות ערך". הסרטון נערך בהתנדבות ובהשתתפות: רן אלון, גורי אלפי, אדם דמרון, נירית שמואלוב וקובי אייזנמן.

קידום שכר שווה לנשים וגברים במקום העבודה

מיזם שוות ערך מדריך למעסיק
נציבות שוויון ההזדמנויות בעבודה במשרד הכלכלה פועלת מזה מספר שנים לצמצום פערי השכר המגדריים, מתוך תפיסה של תופעה זו כחלק בלתי נפרד מהאפליה כלפי נשים בשוק העבודה בפרט ובחברה בכלל. במסגרת מיזם 'שוות ערך – לקידום שכר שווה' הממומן על ידי האיחוד האירופי, משלבים כוחות, זו השנה השלישית, הארגונים שתיל, שדולת הנשים בישראל ומרכז אדוה, יחד עם נציבות השוויון, במטרה להעלות מודעות ולעודד פעולה לצמצום הפערים בזירה של קובעי המדיניות וכן בקרב מעסיקים ועובדים/ות.
כחלק מהעבודה שמבצע מיזם "שוות ערך" עם ועבור מעסיקים, גובש מדריך למעסיק המלווה אותך, צעד אחר צעד, בבדיקה של פערי שכר בארגונך ובתכנון ויישום תהליך של שינוי הדרגתי ומותאם לצמצום הפערים. המדריך זמין בשפות עברית, ערבית ואנגלית ומכיל אוסף של כלים קלים לתפעול וליישום, המבוססים על הניסיון הנצבר בארץ ובעולם. באמצעות כלים אלו, תוכל/י לנתח את נתוני השכר, לפרש את הממצאים ולגבש תכנית פעולה לצמצום הפערים, במידת הצורך.
 
 
​ 
​​​​​​