תעשייה וסביבה

 
     
 

 פיתוח בר קיימא לעסקים

 
 
​מינהל סביבה ופיתוח בר קיימא, הסוכנות לעסקים קטנים והמשרד להגנת הסביבה פרסמו מדריך שמטרתו לסייע לבעלי עסקים להכיר את התועלות של פיתוח בר קיימא
מדריך זה נועד לסייע לך להכיר את התועלות של פיתוח בר קיימא לעסק שלך, לזהות הזדמנויות אשר יכולות להועיל לשורה התחתונה של העסק והצוות שלך ובאותה עת להטיב עם הסביבה. המדריך שם דגש על בחינת העסק שלך מנקודות המבט השונות של גישת הקיימות ומלווה באפשרויות יישומה בהתבסס על מיפוי ההיבטים העיקריים של השפעות העסק בתחומי הסביבה, החברה והכלכלה. מטרת המדריך היא לסייע ביצירת שיפור מתמיד ורב-מימדי בהתנהלות עסקים קטנים ובינוניים - בהפחתת השפעתם השלילית על הסביבה, בחיזוק יכולתם להשפעה חיובית על הקהילה והחברה בהן הם פועלים ובשיפור תפקודם, יציבותם העסקית ויכולתם התחרותית.
 

בהתאם להחלטת הממשלה מס’ 246 מיום 14.5.2003 (תכנית אסטרטגית לפיתוח בר קיימא בישראל) לאימוץ אסטרטגיה לפיתוח בר קיימא בישראל, ישנה הזדמנות לעסקים להנות מהאפשרויות הכלכליות הרבות אשר פיתוח בר קיימא מאפשר. יותר ויותר חברות בארץ ובעולם משלבות כיום את האחריות התאגידית בליבת פעילותן, כמרכיב אשר בא לשרת את מטרת העסק, להביא לשגשוגו ולהשאת רווחים. אסטרטגיות פיתוח בר קיימא מתקדמות שואפות ליצור ערך משותף (shared value) בין הפעילות העסקית ובין מחזיקי העניין והציבור הרחב. חברות אשר מעצבות את האסטרטגיה העסקית שלהן ליצירת ערך משותף מגלות הזדמנויות חדשות לבידול ולמיצוב של פעילותן מול קהלי היעד ולהבטחת יציבות ארוכת טווח אל מול משברים וזעזועים.
 

מדריך זה מחולק לחמישה חלקים אשר יסייעו לך לחקור את ההשפעות על הסביבה, על קהילות, ועל עסקים אחרים תוך בחינת מכלול התהליכים אשר מתבצעים בעסק שלך תוך אפשרויות הייעול השונות העומדות בפנייך:
הפרק הראשון במדריך מציג מבוא לתפיסה של פיתוח בר קיימא והתועלות שלה מנקודת מבט עסקית;
הפרק השני מציג מתודולוגיה להתייעלות סביבתית בעסק;
הפרק השלישי מציג עקרונות להתנהלות אתית ואחראית מבחינה חברתית;
הפרק הרביעי שם דגש על ההשפעות הכלכליות של העסק;
והפרק החמישי מציג את כלי הסיוע הממשלתיים בהם ניתן להשתמש.
 

המדריך להלן מנחה כיצד ניתן לייעל את עיסקך בהתאם לעקרונות של פיתוח בר קיימא וכיצד ליישם הלכה למעשה.
יישום של צעדי הייעול הללו מביא עימו ערך מוסף ללקוחות, לעובדים ולסביבה ופותח הזדמנויות עסקיות חדשות לצד אפשרויות לחסכון כלכלי בניהול ובתפעול העסק.
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  
מצאתם אי-דיוקים? יש לכם הצעות ייעול? עדכנו אותנו