כלים ומאגרי מידע

 
     
 

 חברת אלביט מערכות-  זוכת אות סחר החוץ, פרס היצוא 2014

 
 
 
אלביט מערכות היא חברת טכנולוגיה מתקדמת, רב-לאומית, העוסקת במגוון רחב של טכנולוגיות משולבות המיועדות לשווקים צבאיים, אזרחיים ולצרכי ביטחון פנים בארץ ובעולם.
 
אלביט מערכות עוסקת במגוון תחומים, החל ממערכות טיס וסימולטורים צבאיים ואזרחיים, מערכות לחימה אלקטרונית, מערכות אבטחה וביטחון פנים, מערכות רק"מ וארטילריה, מערכות מטוסים ללא טייס, מערכות ימיות, מערכות מודיעין ותצפית ופתרונות סייבר. בנוסף, עוסקת החברה בהשבחת פלטפורמות צבאיות קיימות ופיתוח טכנולוגיות ויישומים מתקדמים לתחומים צבאיים, לביטחון הפנים ולתחום התעופה האזרחית.
 
החברה מדורגת במקום ה-29 מבין החברות הביטחוניות הגדולות בעולם. היקף המכירות השנתיות בשנת 2015 הסתכם ב-3.1 מיליארד דולר, צבר ההזמנות, נכון לרבעון השני של 2016 עמד על 6.8 מיליארד דולר.
 
באלביט מועסקים כשנים עשר אלף עובדים מתוכם כעשרת אלפים עובדים בישראל והשאר ברחבי העולם. החברה מספקת תעסוקה לעוד כשבעת אלפים איש כקבלנו משנה. החברה פועלת בחמישה עשר אתרים ברחבי הארץ, מתל חי וכרמיאל בצפון ועד אשדוד, ערד וחצרים שבדרום. בעולם פועלת אלביט מערכות באמצעות כ-40 חברות בנות. החברה מוטת יצוא וכשמונים אחוזים ממכירותיה מיועדים לשווקי חו"ל. השוק בארה"ב הוא השוק הגדול ביותר של אלביט בחו"ל ובין השווקים הגדולים הנוספים ניתן לציין את בריטניה, ברזיל, אוסטרליה, ועוד.
 
החברה האם של אלביט מערכות היתה חברת אלרון שהוקמה בשנת 1966 על ידי עוזיה גליל. בשנת 1966 הוקמה חברת אלביט, מיזם בבעלות אלרון ומשרד הביטחון. לאחר מכן יצא משרד הביטחון מהחברה ואלביט מערכות במתכונתה העכשווית הוקמה למעשה בשנת 1996, כתוצאה מפיצול של חברת אלביט לשלוש חברות שונות והחברה הפכה לציבורית ונרשמה למסחר בבורסת הנאסד"ק האמריקאית ובבורסה לניירות ערך בתל אביב.
 

המעורבות בקהילה והאחריות החברתית

​אלביט מערכות מייחסת חשיבות רבה לנושא המעורבות בקהילה והאחריות החברתית. מדיניות זו מוצאת את ביטויה בדרכים שונות במשך כל ימות השנה במסגרת פעילויות התנדבותיות רבות. החברה שמה דגש על החשיבות בקיום דיאלוג של עובדיה עם הקהילה על ידי יצירת מחויבות אישית רציפה של העובדים, המתנדבים והתורמים מיכולותיהם במגזרים הזקוקים לתמיכה זו. עיקר הפעילות ההתנדבותית מופנה כלפי בני נוער בדגש על חינוך טכנולוגי.
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  
מצאתם אי-דיוקים? יש לכם הצעות ייעול? עדכנו אותנו