פעילות בינלאומית

כלים ומאגרי מידע

 
     
 

 פרנדלי רובוטיקס - יצואן מצטיין בינוני 2013 מתעשיות עתירות ידע

 
 

אודות פרנדלי רובוטיקס (אף רובוטיקס רכישות בע"מ)

חברת פרנדלי רובוטיקס הוקמה באביב 1995 עם חזון ליצירת משפחה חדשה של מוצרי צריכה מבוססי רובוטיקה.
זוהי חברה פרטית, שמרבית מניותיה מוחזקות בידי מייסדי החברה – אודי פלס ושי אברמזון. משרדי החברה, הפיתוח והיצור ממוקמים בפרדסיה, בשרון. מספר העובדים עומד על כ – 80.

מוצרי החברה נמכרים תחת מותג רובומו (Robomow) ומציעים פתרונות כיסוח דשא אוטומטיים, המתאימים כמעט לכל גינה ביתית.

 

הטכנולוגיה של רובומו היא המתקדמת ביותר בשוק המכסחות הרובוטיות ומציעה מספר יתרונות ייחודיים שאינם נמצאים במוצרים מתחרים. רובומו כוללת תכונות כדוגמת מיחזור דשא (מלצ'ינג), כיסוח מחוץ לטווח הגלגלים תוך כיסוי שולי המדשאה ואפשרות לכיסוח ידני במעברים קטנים במיוחד. הטכנולוגיה הייחודית והיתרונות שלה רשומים כפטנטים של החברה כבר שנים רבות.

בעזרת הטכנולוגיה החכמה וטכניקות מיחזור הדשא החדשניות צורכות מכסחות הדשא הרובוטיות הללו פחות אנרגיה, אינן מזהמות את האויר והן ידידותיות לסביבה.

 

כיום נמכר הדור החמישי של רובומו, אשר מוצע במגוון של 11 דגמים שונים הנמכרים בהצלחה גדולה באירופה כמו גם בישראל וארה"ב. בין השווקים המצליחים במיוחד: נורבגיה, בלגיה, שבדיה, שוויץ ואוסטריה.

  • היקף היצוא בשנת 2013 עמד על 21.3 M$
  • היקף היצוא בשנת 2014 עלה ל 39.7 M$
  • החברה צופה גידול של 30% בשנת 2015

 

במהלך 50 השנים האחרונות הפך חלק גדול מן המטלות הביתיות השגרתיות לאוטומטי. כיום ישנם מכונות כביסה, מייבשי כביסה ומדיחי כלים כמעט בכל בית בעולם המערבי. הצעד הבא בהתפתחות הטבעית הוא אוטומציה של המשימות הדורשות תנועה בחלל הבית או הגינה, כדוגמת ניקוי הבית וכיסוח הדשא. לצורך כך מתפתחת קטגוריה חדשה של מוצרים רובוטיים – מכשירים שביכולתם לנוע על מנת לבצע את משימתם, ולהימנע מהתנגשות בחפצים, חיות מחמד ואנשים העומדים בדרכם. קטגוריית מכשירים זו מכונה "רובוטיקה ביתית" וניתן לצפות כי בשנים הקרובות הם יהפכו לנפוצים בבתינו בדיוק כמו מכונות הכביסה כיום.

 
החזון שלנו הוא לפתח ולייצר מוצרי רובוטיקה ביתיים אשר ישחררו את קהל לקוחותינו ממטלות הבית השגרתיות ויפנו להם זמן נוסף למשפחה, חברים ופנאי.
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  
מצאתם אי-דיוקים? יש לכם הצעות ייעול? עדכנו אותנו