כלים ומאגרי מידע

 
     
 

 פרויקט המלגות - נאמני כחול לבן

 
 
פרויקט המלגות "נאמני כחול-לבן" של התאחדות הסטודנטים ומשרד הכלכלה פעל בשנים 2013-2014 ותרם לפעילות ברחבי הקמפוסים, בתי ספר, בני נוער והדרכה לחינוך ולהגברת מודעות לערכי חדשנות במשק הישראלי וחשיבות התעשייה כחול לבן.
במסגרת שיתוף הפעולה בין התאחדות הסטודנטים בישראל למטה כחול לבן במשרד הכלכלה ולעמותת ידידים, הוענקו, מלגות לסטודנטים אשר פעלו להגברת המודעות לחשיבותה של התעשייה הישראלית ולצריכת מוצרים המיוצרים בישראל.
 
בשנה הראשונה לפרוייקט, שם לעצמו מיזם המלגות של "נאמני כחול לבן" את המטרה להוביל שינוי כלכלי-חברתי-תודעתי בתפיסה הצרכנית של אזרחי ישראל כלפי מוצרים המיוצרים בארץ, לעודד צריכת מוצרים כחול לבן, להעצים את הגאווה הלאומית במוצרים ובתעשייה הישראלית ולהגדיל את היקף התעסוקה והפעילות הכלכלית של המשק הישראלי.
בשנה השניה, במקביל לערכי יסוד אלו, קידם הפרויקט גם את נושא החדשנות הישראלית כחול לבן, ושם דגש על פיתוחי תעשייה ומדע כחול לבן תוך כדי הבלטת חשיבותם ביצירת מקומות תעסוקה במשק ובביסוס מעמדה התעשייתי והטכנולוגי של ישראל כמעצמה מובילה בתפיסת החדשנות וחשיבותה לעידוד יצור וצריכה במשק הכלכלי.
 
milgot.png

 
במסגרת הפעילות התקיימו אירועים רבי משתתפים בקמפוסים השונים ברחבי הארץ בשיתוף עם צוותים ממשרד הכלכלה, התאחדות התעשיינים וההסתדרות החדשה, ובשיתוף עם התאחדות הסטודנטים בישראל.
 
פעילות הסטודנטים כוללת, בין השאר,התערבות והדרכה בקרב בני נוער וילדים, פעילות במתנ"סים ובקהילה ובתוך המוסדות האקדמאים, בקרב חבריהם הסטודנטים. הפעילות תתבצע באמצעות דוכני מידע, ימי מודעות והפנינג, הסברה בשיעורים עריכת תחרויות וכד'. הסטודנטים יתמקדו בהרחבת המודעות לחשיבות צריכת תוצרת מקומית ולהגברת הביקוש למוצרים הישראליים, הטמעת הצורך בקידום ופיתוח התעשייה המקומית וחשיבותה לפיתוח הכלכלה המקומית ולהעצמתה, הקשר בין רכישת כחול- לבן ובין התרומה לתעסוקה ולמניעת אבטלה והיכרות עם התו "מיוצר בישראל", על מנת לסייע בזיהוי המוצרים תוצרת הארץ.
 
רוצים לראות מעט מן החוויות של חברי פרוייקט המלגות של "נאמני כחול לבן" , היכנסו לאלבומי התמונות שלנו בעמוד הפייסבוק של כחול לבן על מנת להתרשם. כן, הכיף והחוויות האלו יכולים להיות גם שלכם השנה...ולהפוך לחלק מן הזיכרון הנוסטלגי שלכם כסטודנטים ולתת ערך מוסף של תרומה חברתית לחוויית הלימודים שלכם.
 
מטה כחול לבן במשרד הכלכלה, בראשו עומד המשנה למנכ"ל, ינון אלרועי, מאגד את התאחדות התעשיינים וההסתדרות החדשה, ופועל במהלך כל השנה במסגרות שונות, במטרה לקדם את המודעות לרכישות מתוצרת הארץ, לפעילות התעשייה הישראלית, חשיבותה ותרומתה למשק הישראלי.
 
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  
מצאתם אי-דיוקים? יש לכם הצעות ייעול? עדכנו אותנו