כלים ומאגרי מידע

 
     
 

 תו מיוצר בישראל באתרי השוואת מחירים

 
 
לקראת החגים, (2011 ) השיק מטה כחול לבן יוזמה אינטרנטית חדשה:
"שירות חדשני לצרכן יאפשר לו לקנות יותר... כחול לבן!"
 
מטה כחול לבן במשרד הכלכלה מנהל פעילות תוכן באינטרנט וברשתות חברתיות כחלק מקמפיין כולל בשיתוף התאחדות התעשיינים במטרה לעודד רכישה של מוצרים תוצרת ישראל.

במסגרת החלטת הממשלה לפעול למען סימון מוצרים תוצרת ישראל, מטה כחול לבן משקיע משאבים רבים כדי לעודד יצרנים מקומיים לסמן את מוצריהם ב"תו מיוצר בישראל" וזאת במטרה לסייע לצרכן הישראלי לזהות מוצרים תוצרת כחול לבן. 
 
לאור המגמות הגוברות בקרב הצרכנים, לחיפוש מוצרים והשוואת מחירים באתרי סחר ברשת האינטרנט - עוד בטרם הרכישה בפועל - פועל 'מטה כחול לבן' במטרה ליצור מודעות וכלים שיסייעו ליצרנים ולאתרי סחר קמעונאיים לסמן ולזהות מוצרים באינטרנט באמצעות סימון מוצרים מיוחד "תו מיוצר בישראל", כאמור, המעוצב ככובע טמבל בצבעי כחול לבן. החל מחודש אוגוסט 2011 ולקראת החגים, קידם המטה באמצעות לפ"מ שורה של שיתופי פעולה, בניהם אתר השוואת המחירים המוביל זאפ, אשר יציג חיווי של הלוגו "מיוצר בישראל" לכל המוצרים שקיבלו זכאות. בנוסף בהתאם למגמות המסתמנות מתוכננים שיתופי פעולה עם אתרים המתמחים בהשוואה בין רשתות שיווק.
 
בנוסף לאמור, החל המטה בהקמה של מאגר מידע של מוצרים, המאפשר לכל יצרן להציג את המוצרים שזכאים לסימון באמצעות התו. לקראת החגים, יתאפשר לאתרי הסחר למשוך באופן אוטומטי את המידע, המבוסס על המספרים הקטלוגיים (ברקודים) של המוצרים, ולהציג את התו על המוצרים המורשים בלבד, בעת פרסומם באתרי האינטרנט והאפליקציות השונות.
 
שי ולמר, מנהל תחום אינטרנט במטה כחול לבן: "סקר של מנהל מחקר וכלכלה שפורסם בחודש מרץ מצביע על כך ש 93% מהישראלים היו מעדיפים לרכוש מוצר באותה האיכות ובאותו המחיר המיוצר בישראל.
הישראלים מבינים את החשיבות הגדולה של הצריכה כחול לבן למשק הישראלי, אך אינם יודעים לרוב מהו מוצר ישראלי ומה בעצם מיוצר בחו"ל. אנו מאמינים שבניית סטנדרט ברשת האינטרנט לסימון מוצרים תוצרת ישראל יקדם בסופו של יום, גם את היצרנים וגם את אתרי הסחר השונים אשר יוכלו להציג מוצרים תוצרת כחול לבן באמצעות סימון ויזואלי רשמי. מדובר בשירות חדשני לצרכן שיאפשר לו לקנות יותר... כחול לבן!" .
 
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  
מצאתם אי-דיוקים? יש לכם הצעות ייעול? עדכנו אותנו