כלים ומאגרי מידע

 
     
 

 סוכת הנשיא בסימן כחול לבן

 
 
נשיא המדינה לשעבר מר שמעון פרס אירח בסוכתו את הציבור הרחב בסימן כחול לבן.
במסגרת היום הפתוח שנערך מידי שנה בחול המועד סוכות במשכן הנשיא בירושלים, אירח השנה נשיא המדינה את הציבור הרחב באירוע חגיגי שכולו כחול לבן.

השנה הופק האירוע ביוזמת מטה כחול לבן של משרד הכלכלה ובהשתתפות משרד החקלאות ומשרד המדע והטכנולוגיה ועמד בסימן קונים כחול לבן וגאווה ישראלית. אל המשכן הגיעו משעות הבוקר כ- 9000 מבקרים.

באי המשכן נהנו מחוויה משפחתית שכללה: ביקור בסוכת הנשיא, הפעלות של שחקנים, מופעי בידור, ביקור בדוכנים של משרדי הממשלה והתרשמות מחדשנות טכנולוגית, צפייה בסרטונים של תעשייה ישראלית ותערוכת ציורים של תלמידים בנושא כחול לבן. את האירוע ליוו הופעות מחול וזמר ישראלי כחול לבן בהנחיית גלית גיאת.

בשעות הבוקר נהנו המבקרים ממפגש בלתי אמצעי עם נשיא המדיה שלחץ את ידיהם של באי הסוכה, בהמשך היום הנשיא נשא דברים והודה למבקרים הרבים. בין האישים שנטלו חלק באירוע ובירכו את הקהל הרחב ניתן למנות את השר בנימין בן אליעזר, שר הכלכלה, ואת השרים דניאל הרשקוביץ (משרד המדע והטכנולוגיה) ושלום שמחון (משרד החקלאות).

במתחם בית הנשיא הוקמו דוכנים של משרדי הממשלה השונים והוצגו מיצגים במטרה לפאר את הישגי מדינת ישראל במגוון תחומי עשייה כחול לבן. בין היתר הוצגו למבקרים פיתוחים חדשניים בחקלאות, פירות וירקות ייחודיים תוצרת הארץ, פיתוחי אנרגיה חלופית, רובוטים אינטראקטיביים ממדעטק חיפה ומייצגי מולטימדיה של סוכנות החלל.

מבקרים רבים זכו למזכרת כחול לבן מעמדת הצילום המשפחתית בה הצטלמו יחד עם בובות ענק של "מוצראלי", הדמות שמלווה את הפעילות של קונים כחול לבן בפייסבוק. התמונות פורסמו בדף קונים כחול לבן בפייסבוק ובאלבום בית הנשיא באתר כחול לבן.
 
לצפיה באלבום התמונות מבית הנשיא: אלבום סוכת הנשיא
 
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  
מצאתם אי-דיוקים? יש לכם הצעות ייעול? עדכנו אותנו