תכשיטים תוצרת כחול לבן

 
 
​אין כמו תכשיט ישראלי לציין אירוע חשוב במהלך החיים. תכשיטים אינם ברי חלוף והם מצליחים לייצר לאורך השנים זיכרון רגשי חזק אצל מי שמקבל אותם ואצל מי שנותן אותם. הייחוד של תכשיט שהוא חד פעמי, אישי וקשור לאירוע חשוב במהלך חיינו, ממש כמו החומרים ממנו הוא עשוי לעיתים, לא יסולא בפז.
 
בישראל תעשיית תכשיטים בעלת מסורת ארוכת שנים במיוחד, יצירתית, אשר מצליחה להתעלות בעיצובים מקוריים וחדשניים של מעצבים ותיקים וצעירים בעלי מומחיות גבוהה.

ההוצאה השנתית בישראל על תכשיטים ב-2011 עמדה על יותר ממיליארד שקל. [על פי נתונים שנאספו על ידי חברת המחקר של דן אנד ברדסטריט.]

השנים האחרונות מכריחים את הענף להתמודד עם עלייה של מחירי חומרי הגלם אשר מתרחשת בכל העולם ולמצוא פתרונות עיצוב יצירתיים ושילוב של חומרי גלם חדש.

רחל בצלאל, ראש ענף תעשיית התכשיטים במשרד הכלכלה בכתבה עבור מגזין יהלום מספרת עוד על חשיבותם של חומרי הגלם: 

"לזהב תפקיד קריטי בענפים רבים - מחשבים, תקשורת, ננוטכנולוגיה, רפואת השיניים, אלקטרוניקה, ועוד ועוד, וכמובן - בענף התכשיטים. אולם, מחירו הגבוה נובע גם מהביקוש הגובר לזהב לצורכי השקעה. הזהב היה ונותר אפיק השקעה אטרקטיבי במיוחד. מעבר לכך -בתקופות של אי ודאות בשווקים הבין לאומיים מהווה הזהב מקלט עבור משקיעים המחפשים יציבות וביטחון נוכח החששות מפני התפרצויות עתידיות של אינפלציה ותנודות בשערי המטבע בעולם."
 
יש נטייה מסורתית לחלק את ענף התכשיטים בישראל לתחום האקססוריז, הכולל תכשיטים בטווח מחירים נמוך יחסית ולתחום התכשיטים ביצור עצמי. בשני התחומים פועלים בארץ חנויות פרטיות ותיקות ורשתות המציעים מתוצרת של יצרני תכשיטים מקומיים רבים.
 
קרוב ל 4000 עובדים מוצאים את פרנסתם בתעשיית התכשיטים בישראל וקרוב ל 1000 מפעלים ליצור תכשיטים ויצור יהלומים פועלים ברחבי הארץ. ישראל גם נחשבת לאחד ממרכזי הסחר הגדולים בעולם בתחום היהלומים. ענף התכשיטים בישראל ייחודי בנתון המשוערך הקובע כי  כ 80% לערך מספקי התכשיטים בארץ מייצרים ומעצבים את התכשיטים בעצמם.

יתרונותיו של תכשיט המיוצר בישראל רבים, מעבר לעובדה שרכישת תכשיטים תוצרת כחול לבן תורמת ליצירת מקומות עבודה ולשגשוג הכלכלי של המשק בענף ותיק ומוערך הרי שמעצבי ויצרני התכשיטים בישראל יודעים לקלוע פעם אחר פעם לטעם הישראלי בעיצובים מרהיבים וחדשניים והם זוכים לפופולאריות רבה בקרב קהל הצרכנים הישראלי. 

לנוחיותכם ריכזנו כאן באינדקס יצרנים כחול לבן את רשימת יצרני התכשיטים בעלי תו ישראלי, תוכלו להתרשם מהמגוון הרחב ומן הדגמים שהם מציעים. מי יודע, אולי גם אתם תמצאו כאן את התכשיט הבא שלכם?

לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  
מצאתם אי-דיוקים? יש לכם הצעות ייעול? עדכנו אותנו