כלים ומאגרי מידע

 
     
 

 תחרות ארצית לפיתוח רעיונות למוצרים חדשים - 2016

 
 
קורס יזמות כחול לבן בבית הספר עירוני ג במודיעין
​​​תכנית כחול לבן, תכנית חינוכית-ערכית לקידום תוצרת הארץ, הפעילה השנה כ-112 קורסי יזמות תעשייתית ברחבי הארץ לתלמידי חטיבות הביניים והתיכון.

הקורס כלל 32 ש' אקדמיות, במהלכו קיבלו בני הנוער כלים ליזמות ולהבנת חשיבות הערך המוסף של הרעיון היזמי, למדו כיצד יש להבחין בין בידול, מיצוג ומיתוג בשוק, פיתחו אסטרטגיית שיווק וביצעו פילוחי שוק בעזרת מודלים מגוונים, ביקרו במפעלים בתעשייה הישראלית ונפגשו עם תעשיינים שהסבירו להם על אופי החיים היזמי ועוד.
 

התחרות

המשתתפים נחלקו לצוותי יזמות והגישו יוזמות ברמת רעיונות, הכוללים בדיקה מקיפה של נחיצות המוצר ואסטרטגיית שיווק שלו לתחרות ארצית. כ-200 יוזמות הוגשו לתחרות.
 
ועדת שיפוט ובה אנשי משרד הכלכלה והתעשייה, ומכון יעדים בדקה את היוזמות. 33 יוזמות עלו לשלב הגמר.
 
משקלה של ועדת השיפוט היה 50% וקבע את רמת  איכותן של יוזמות שעלו לשלב הגמר. בשלב זה נפתחה הצבעה אינטרנטית כדי לעודד את המשתתפים לשיווק היוזמה וחשיפתה ברשת. עשרות אלפי הצבעות הגיעו לרשת. בתי-ספר, הורים ותלמידים התגייסו לשיווק, וההד הגיע גם למפעלים בהם ביקרו התלמידים.
 
 
ביום שישי, 9.12.16, יערך כנס בו תוצג תערוכה של כל היוזמות שעלו לשלב הגמר ויוכרזו הזוכים במקומות הראשונים. 
 
לחצו כאן לאתר התחרות.
 

יוזמות המשתתפים

המשתתפים בקורסים ובתי-הספר עברו תהליך מעמיק. היוזמות שהוגשו כולן יצירתיות, חדשניות ומצוינות. המעניין הוא שמה שאפיין את היוזמות הוא שהם סביב עולמם של בני הנוער והן עוסקות בין היתר בהקלה על הכנת עבודות כתיבה לצורך לימודים, נגישות למחשב, מערכות הצלה לתינוקות שנשכחים ברכב, רעיונות לקופסאות אוכל ובקבוקי שתייה מגוונים, אופניים ההופכים חשמליים, רעיונות המתריעים מראש על סם אונס, רעיונות חברתיים למוצרי הנגשה עבור נכים, רעיונות סביבתיים לשמירה על סביבה, רעיונות למוצרי בטיחות, לאיתור מזונות ושמירה על סוכר, לשכלול בקבוקי שתייה וקופסאות אוכל ועוד. 
החוויה שעוברים המשתתפים בתהליך מעודדת חשיבה יזמית ומשתפת רבים.
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  
מצאתם אי-דיוקים? יש לכם הצעות ייעול? עדכנו אותנו