כלים ומאגרי מידע

 
     
 

 טקס סיום לפרויקט כחול לבן בבתי הספר תשע"ד

 
 
טקס סיום פרויקט כחול לבן של שנת הלימודים תשע"ד - תכנית החינוך הערכית "כחול לבן" של משרד הכלכלה, להטמעת ערכים להעדפת תוצרת הארץ בקרב ילדי ישראל, בה השתתפו למעלה מ- 90,000 תלמידים מכל רחבי הארץ, הגיעה לשיאה ב-10/6/14 בטקס חגיגי במעמד מנכ"ל משרד הכלכלה ונשיא התאחדות התעשיינים.
 

היזמים של המחר, היום!

 אפליקציית אופנה,GPS למקל הליכה לעיוור, מזלג מסתובב לספגטי, כיסא גלגלים מוגבה, מטען סמארטפון באמצעות רכיבת על אופניים, מכסחת ההופכת את הדשא לדשן, ועוד מאות מוצרים התמודדו על התואר הנכסף "המוצר הכי ישראלי".


למעלה מ- 1000 תלמידים, נציגים נבחרים מבתי הספר שהשתתפו במהלך שנת הלימודים בתכנית החינוך הערכית "כחול לבן" של משרד הכלכלה, הציגו את התוצרים הנהדרים שלהם, בפני מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג, נשיא התאחדות התעשיינים, צביקה אורן וחברי וועדת שיפוט, אותם הכינו במשך השנה במסגרת סדנאות, קורסים ועבודות ואיתם התחרו על התואר הנכסף "המוצר הכי ישראלי".
תלמידי בית הספר "אפרת" מן הישוב אפרת, זכו במקום הראשון! הם הציגו מוצרים בעלי נגישות וחשיבה אקולוגית, כגון עציץ המתאים את רמת ההשקיה שלו לצמחים הגדלים בו, וכיסא משולב עם מקל הליכה כשהם מציגים סה"כ 21 תוצרים אשר פותחו במהלך השנה בפרוייקט כחול לבן בו לקחו חלק.
 
 
בפעילות החינוכית, שהתקיימה במהלך השנה, לקחו חלק כ- 90,000 תלמידים מכ- 5,500 כיתות שונות בבתי ספר, מכל רחבי הארץ ובכל המגזרים. עד כה השתתפו בתוכנית שמטרתה הכרות עם התעשייה והטמעת ערכים להעדפת תוצרת הארץ ויצירת גאווה לאומית בתעשייה הישראלית, כ- 1/4 מיליון תלמידים.


התוכנית, כללה ימי הפנינג חווייתיים וסדנאות לימוד ויצירה וקורסי יזמות ושיווק. השנה לקחו גם מספר רשויות חלק בתוכנית וחתמו על אמנה "כחול לבן" עם נציגי התלמידים, בהן: ירושלים, אפרת, מגדל העמק, גן יבנה, מ.א. גבעת ברנר ואבו גוש. בטקס החגיגי בחיפה, יצטרף גם ראש העיר חיפה, יונה יהב ויחתום על אמנה "כחול לבן".


מטה כחול לבן במשרד הכלכלה, הפועל בשיתוף עם התאחדות התעשיינים וההסתדרות החדשה, ועם משרד החינוך, פועל לקידום התעשייה הישראלית, להגברת המודעות לחשיבות העדפת תוצרת כחול לבן, לחיזוק הכלכלה ולהגברת התעסוקה.


ינון אלרועי, המשנה למנכ"ל וראש מטה כחול-לבן במשרד הכלכלה: "הצרכן הישראלי יודע היום לבצע קניה חכמה, המאפשרת לו לקבל גם מוצרים איכותיים וגם מחיר ראוי ואנו פועלים להרחיב את השקיפות והכלים, בהם גם תו "מיוצר בישראל", העומדים לרשותו. בחירה במוצר ישראלי, הנותן מענה לכלל הפרמטרים של הצרכן – מסייע הן לתעשייה הישראלית להתפתח ולהתחרות בעולם, והן ליצירת משרות חדשות והגדלת אחוז השתתפות האוכלוסייה בשוק העבודה".
ד"ר רון תומר, ראש מטה כחול לבן בהתאחדות התעשיינים: "קידום רכישת מוצרים כחול לבן, בקרב דור העתיד של מדינת ישראל, הנה מטרה נעלה. כל מוצר ישראלי שנרכש, מאפשר לתעשייה הישראלית לגדול, להתפתח טכנולוגית, להרחיב את הידע בתחומי תעשייה שונים ולייצר מקומות עבודה חדשים במשק. על כן נמשיך גם בשנים הקרובות לקדם את תכנית החינוך של משרד הכלכלה במשותף עם התאחדות התעשיינים, זאת מתוך ראייה של עתיד המדינה ואת הצורך לקיים פה תעשייה משגשגת ויציבה".


האירוע התקיים באודיטוריום במרכז הכרמל, ברחוב הנשיא 138, חיפה.

כולנו נהנו, התרגשו ובעיקר יצרו ויזמו כחול לבן! להתראות בשנה הבאה!
 
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  
מצאתם אי-דיוקים? יש לכם הצעות ייעול? עדכנו אותנו