פרויקט כחול לבן בבתי הספר

 
 
מטה כחול לבן במשרד הכלכלה מקדם את הנושא של חינוך כחול לבן באמצעות הפעלת תכנית חינוך והסברה בבתי הספר. תוכנית הלימוד הינה בהיקף ארצי וייעודה המרכזי הוא העדפת מוצרים כחול לבן שנוצרו בישראל.
מטרת התוכנית היא להקנות לבני הנוער תובנות בהקשר של גאווה ישראלית ופיתוח מוצר ישראלי, ובכך להשפיע על הרגלי הרכישה של הנער המתגבר ולעורר בו תודעה לחשיבות של רכישת מוצרים כחול לבן.
 
קהל היעד מקיף את כל שכבות הגיל במערכת החינוך והפעילות מכוונת לתלמידי בתי ספר יסודי, חטיבות ביניים ותלמידי תיכון בכל רחבי הארץ.
הפעילות מתבצעת במסגרת סדנאות "כחול לבן", וקורסים שנתיים בנושא יזמות, פיתוח מוצר ישראלי והתנסות בשיווק ופרסום מוצרים "כחול לבן".
 
 
במסגרת תכני הלימוד של חינוך כחול לבן מושם דגש על העדפת תוצרת ישראלית בהקשר של גאווה לאומית וכאמצעי למלחמה באבטלה, יצירת מקומות תעסוקה חדשים ובסיס לצמיחה כלכלית. בנוסף התלמידים נחשפים לסוגיות ולבטים בשיפור התדמית של מוצר ישראלי ואיך ניתן לזהות מוצרים ישראלים בטרם הרכישה.
התלמידים נדרשים להכין תוצרים שיווקיים שמטרתם עידוד רכישה של תוצרת ישראלית.
התוצרים הנבחרים מוצגים מידי שנה באירוע מסכם בהשתתפות שרים ואישים במערכת החינוך והתעשייה הישראלית. 
 

​סדנאות לשינוי מודעות בקרב תלמידים – "צעירים רוכשים כחול לבן"

הסדנא כוללת: חידון תוצרים והמצאות כחול לבן, מצגת המבהירה את חשיבות רכישת מוצרים כחול ולבסוף הכנת תוצר פרסומי לתחרות ארצית אינטרנטית.
 

קורס יזמות כחול לבן

​במסגרת הקורס נחשפים התלמידים לתהליך הפיתוח של מוצר ישראלי משלב הרעיון ועד לשיווקו של המוצר לצרכן הסופי. התלמיד מתנסה בגישה יזמית המעודדת חשיבה המצאתית ועבודת צוות במטרה לעודד גאווה לאומית ולהגביר מודעות לתעשיה ישראלית כחול לבן.

 

כחלק מתהליך הפיתוח של המוצר הילדים נחשפים לחשיבה יצירתית, התמודדות מול בעיות, ניתוח סקרי שוק, מחקר ופיתוח, חשיפה לתהליכי יצור במסגרת סיורים במפעלים והיכרות עם מיזמים ודוגמאות לפיתוחים ישראליים וחדשנות כחול לבן.

לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  
מצאתם אי-דיוקים? יש לכם הצעות ייעול? עדכנו אותנו