כלים ומאגרי מידע

 
     
 

מנהלת הרשות להגנת הצרכן ולסחר ההוגן עו"ד תמר פינקוס פנתה היום למנכ"ל התאחדות סוכני הנסיעות יוסי פתאל בנושא פרסום מחירי חבילות נופש

 
 
הודעה לעיתונות
30/06/2013 00:00
הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן
 
 

 
 
 
חדש
מנהלת הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן למנכ"ל התאחדות סוכני הנסיעות:
"השימוש במונח 'מחיר ממוצע' אינו חוקי. מדובר במונח שאינו קיים בחוק"
יש לתקן לאלתר את  המונחים בכל האתרים, לפני נקיטת הליכים מחמירים ולכתוב " מחיר כולל".

 

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.

צרכנים שנתקלים באתרים במונח "מחיר ממוצע" מוזמנים לפנות לרשות להגנת הצרכן ולסחר ההוגן לכתובת – cpfta@economy.gov.il
מנהלת הרשות להגנת הצרכן ולסחר ההוגן עו"ד תמר פינקוס פנתה היום למנכ"ל התאחדות סוכני הנסיעות יוסי פתאל בנושא פרסום מחירי חבילות נופש.
הרשות ערכה היום בדיקה באתרי האינטרנט השונים של סוכני הנסיעות ומהבדיקה עולה כי סוכני הנסיעות מפרסמים  את מחיר חבילות הנופש כ"מחיר ממוצע לאדם".  לדוגמא – חבילת נופש לזוג + ילד עולה 350$ לאדם.
עו"ד פינקוס מציינת כי חוק הגנת הצרכן התשמ"א -1981 מחייב עוסק שהחליט לפרסם מחיר,  לפרסם "מחיר כולל" בלבד ופרסום "מחיר ממוצע" לאדם מהווה עבירה על חובת הצגת מחיר כולל.

ברשות מציינים כי השימוש במונח "מחיר ממוצע" הוא מונח שאינו קיים בחוק ועל כן השימוש בו אינו חוקי ומהווה אף עבירה של הטעייה, שכן המחיר בפועל לאדם הוא גבוה יותר מ"המחיר הממוצע" לאדם כפי שמפורסם.
עו"ד פינקוס מסבירה כי הצגת "מחיר ממוצע" יוצרת מצג של מחיר זול יותר וכמו כן, אינה מאפשרת השוואה אמיתית בין חבילה זו לחבילות נופש זהות.

פינקוס דורשת במכתבה למנכ"ל התאחדות סוכני הנסיעות להעביר את ההוראה לכל סוכני הנסיעות, לתיקון הפרסומים באתרים לאלתר, שכן הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן לא תיתן שיהוי בטרם אכיפה, אחרת ינקטו נגד כל מפרי החוק הליכים מחמירים.

הרשות מפנה תשומת לב ציבור הצרכנים לעמוד על המשמר ומבקשת לפנות לרשות  בכתובת המייל cpfta@economy.gov.il  ולציין את המקום בו מוצג להם מחיר "ממוצע בלבד".
לפרטים נוספים: ענת בן עזרא דוקן 050-6240952
 
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה