כלים ומאגרי מידע

 
     
 

הצטרפות לקטלוג חברות ישראליות בתעשיית הגז והנפט

 
 
הודעה לעיתונות
17/12/2014 00:00
המדען הראשי
 
 

 
 
 
חדש
המדען הראשי

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.

MachoYetzu.JPG

 

שלום רב,

תגליות הגז הטבעי במים הכלכליים של ישראל יצרו הזדמנות ייחודית לפיתוח מנוע צמיחה חדש לתעשייה הטכנולוגית הישראלית. הביקוש הגובר בענף הגז והנפט העולמי לטכנולוגיות חדשניות ופתרונות פורצי דרך מהווה הזדמנות גדולה לשילוב התעשייה הטכנולוגית הישראלית בתעשייה זו. התעשייה הישראלית יכולה למנף את יכולותיה הטכנולוגיות לטובת צרכי עולם הגז והנפט במגוון תחומים והתמחויות. בין אלו ניתן לציין את מצוינותה של התעשייה הישראלית בתחומים כמו טיפול במים, טכנולוגיות הדמיה, תקשורת, תוכנה ועיבוד נתונים, מערכות שליטה ובקרה, רובוטיקה ועוד.
 
לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה ומכון היצוא הישראלי רואים חשיבות רבה בסיוע לחברות הישראליות להשתלב בשוק הגז והנפט העולמי. במסגרת פעילות זו אנו בונים קטלוג חברות ישראליות אשר מציעות או יש להן הפוטנציאל להציע מוצרים ושירותים העונים לצרכי התעשייה הנ"ל. הקטלוג יכלול מוצרים/שירותים הנמצאים בשלבי פיתוח שונים כדי לשמש לא רק להצגת מוצרים קיימים אלא גם כדי להוות פלטפורמה לשת"פ טכנולוגי . הקטלוג נועד לתאר את היכולות הטכנולוגיות של התעשייה הישראלית לספק פתרונות גם לשוק המקומי וגם לשווקים העולמיים.
 
אם אתם רואים בענף הגז והנפט מנוע צמיחה עבור חברתכם וברצונכם להיכלל בקטלוג, אנא השיבו לשאלון המצ"ב בשפה האנגלית לא יאוחר מ- 20 לדצמבר 2014. הקטלוג יעודכן מעת לעת.
 
לכל שאלה או סיוע במילוי השאלון תוכלו לפנות לד"ר ליזה קוסוי או מר אריק סילברמן באמצעות המייל הייעודי שפתחנו ogcatalogue@economy.gov.il.
 
אנחנו מעריכים את המומחיות שלכם ונשמח לקבל את ההמלצות/ההצעות שלכם לגבי הקטלוג.

 

 

בברכה, 
 
גיל שאקי 
מנהל תחום בכיר אנרגיה וקלינטק
לשכת המדען הראשי משרד הכלכלה
 
 
ניב מורג 
מנהל ענף המים, גז ונפט
מכון היצוא הישראלי