כלים ומאגרי מידע

יחידות העוסקות בנושא

 
     
 

משלחת משרדי אדריכלים מישראל לסין

 
 
הודעה לעיתונות
12/08/2015 16:30
מינהל סחר חוץ
 
 

 
 
 
חדש
​משלחת משרדי אדריכלים מישראל תצא לסין במטרה לאתר הזדמנויות עסקיות בתחום התכנון האדריכלי

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.

 

בשבוע הבא (23 באוגוסט) תצא מישראל לסין משלחת הכוללת נציגים מ- 14 משרדי אדריכלים ישראליים נבחרים, שיצאו לסין במטרה לאתר הזדמנויות עסקיות בתחום התכנון האדריכלי בשוק הסיני העצום. 

המשלחת הייחודית, פרי יוזמת מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, מערך הנספחויות המסחריות של משרד הכלכלה הישראלי ברחבי סין ועמותת האדריכלים המאוחדים בישראל, תערוך סבבי פגישות עסקיות עם חברות יזמיות וגופי ממשל הקשורים לשוק הבנייה בבירת סין, בייג'ינג ובעיר שי'אן (Xi'an). כמו-כן ילמדו המשרדים על הרגולציה הרלוונטית בסין וישתתפו בסיורים על מנת להכיר יותר טוב את השוק הסיני וההזדמנויות שהוא צופן בחובו. 

המשלחת הינה משלחת ראשונה מסוגה, שאורגנה במסגרת אסטרטגיית גיוון ייצוא השירותים של ישראל. ההחלטה להתמקד בתחום האדריכלות בסין נבעה מההבנה כי הפעילות הישראלית בשוק התכנון והבנייה הסיני אינה ממצה את הפוטנציאל העסקי שלה, הנובע מהצורך המידי במשרדי תכנון יצירתיים. 

משמעות המשלחת למשק הישראלי הינה פוטנציאל לפתיחת שווקים חדשים בסין לשירותים ישראלים בתחום האדריכלות, הגברת התחרותיות של נותני השירותים הישראלים בעולם וחיזוק תדמיתה של ישראל כמעצמת חדשנות פורצת דרך.

אופיר גור, הנספח המסחרי של משרד הכלכלה בבייג'ינג: "מדובר במשלחת ראשונה בתחום זה לה אנו מתאמים ביקור בסין. לאחר תקופה לא קצרה של שפל בשוק הנדל"ן הסיני ניתן לראות בחודשים האחרונים ניצני התאוששות ואנו מאמינים שזה הזמן הנכון להגיע. יש מקום לשירותי התכנון של המשרדים הישראלים במדינה שמוצפת בפרוייקטים נדל"ניים דוגמת סין. הביקור בשתי הערים- בייג'ינג ושיאן, יאפשר למשרדים להיפגש עם גורמים הפועלים הן במרכז והן בפריפריה הסינית, שגם ממנה אין להתעלם".

פרופ' אדר' אלי פירשט, יו"ר עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל (ע"ר) מברך על יוזמתו הייחודית של משרד הכלכלה ומצרף את תקוותו להמשך שיתוף הפעולה המוצלח עם המשרד ולהצלחת המשלחת בסין ורואה בה סנונית ראשונה לפעילות חוצה גבולות של אדריכלי ישראל בארצות מפותחות ומתפתחות נוספות.

 

לפוסט של אופיר גור הנספח המסחרי בבייג'ינג, לחצו כאן.

לאירוע בבלוג מינהל סחר חוץ- לחצו כאן.

לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה