כלים ומאגרי מידע

 
     
 

הסכם בין רשות החדשנות וקבוצת RWE הגרמנית יסייע לשת"פ בין חברות טכנולוגיה ישראליות ואירופאיות

 
 
הודעה לעיתונות
01/06/2016 00:00
המדען הראשי
 
 

 
 
 
חדש

​המדען הראשי ויו"ר הרשות הלאומית לחדשנות אבי חסון ומנהלת החדשנות בקבוצת RWE ד"ר אינקן בראונשמידט חתמו על הסכם  לשיתוף פעולה תעשייתי בין חברות טכנולוגיה ישראליות וקבוצת RWE.

 

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.

​חברת RWE הגרמנית היא אחת מחמשת חברות האנרגיה הגדולות באירופה, ומספקת אנרגיה לכ-23 מיליון לקוחות. לנוכח השינויים בשוק האנרגיה האירופאי החליטה החברה לגוון את עיסוקיה ואת מקורות ההכנסה שלה, כולל ביצוע מיזמים חדשניים המשלבים ייצור ואספקת אנרגיה עם טכנולוגיות מידע ותקשורת מתקדמות.

 

כחלק מיוזמה זו הקימה RWE פעילות בישראל בניהולו של מיקי שטיינר – לשעבר מנכ"ל מרכז הפיתוח של SAP בישראל. מטרתה של הפעילות היא לזהות חברות וטכנולוגיות חדשניות שיכולות להתחבר עם העוצמה של RWE ועם נוכחותה בשוק האירופי, ולייצר מודלים עסקיים ייחודיים לתועלת שני הצדדים. המיקוד הוא בשיתופי פעולה אסטרטגיים או השקעות אסטרטגיות שבהם שני הצדדים מביאים ערך משלהם למיזם המשותף, בתחומים הנושקים לשוק האנרגיה המתחדשת ובעיקר ליישומים מערכתיים כגון בית חכם, ערים חכמות, רכבים חשמליים, לוגיסטיקה ועוד. במרוצת השנה בה החברה פעילה בישראל נוצרו שיתופי פעולה עם מספר חברות, התבצעו פעילויות הוכחת היתכנות (PoC) והוחל גם בבדיקת שוק משותפת.

 

​ההסכם שנחתם עם רשות החדשנות הוא ההסכם ה-51 במסגרת השת"פ עם תאגידים רב-לאומיים של המדען הראשי, הפועלת מ-2005. קבוצתRWE הינה התאגיד הגרמני ה-6 המצטרף למסגרת השת"פ , אחריKGaA Merck, דויטשה טלקום, B. Braun, בומברדייה טרנספורטיישן, ו-SAP; ותאגיד האנרגיה השני המצטרף להסכם עם הרשות אחרי ENEL, חברת אנרגיה איטלקית.

 

​"שיתוף פעולה בין חברה אירופאית מבוססת וחזקה כמו RWE לחברות ישראליות יביא לפיתוח טכנולוגיות וחידושים בתחומים רבים, ביניהם גם בתחום האנרגיה המתחדשת שהינו בעל חשיבות רבה בעולם כולו. קבוצת RWE רואה בחדשנות המדעית והטכנולוגית בישראל דבר שיש ללמוד ממנו. שיתוף הפעולה הזה יתרום רבות לישראל ולמו"פ של חברות ישראליות", ציין יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי אבי חסון. "החדשנות בישראל לא באה לידי ביטוי רק בתחומי טכנולוגיות המידע והתקשורת, וההסכם הזה הוא ביטוי לכך שישראל נמצאת בקדמת החדשנות בתחומים רבים ואטרקטיביים המושכים אל ישראל תשומת לב עולמית".

 

​מסלול השת"פ עם תאגידים רב-לאומיים ברשות החדשנות מציע מסגרת ייחודית לשיתוף פעולה טכנולוגי בין חברות חדשנות ישראליות לתאגידים רב-לאומיים. על פי ההסכם, רשות החדשנות מסייעת לחברה רב-לאומית באיתור טכנולוגיות ישראליות העונות לצורכי התאגיד ומעניקה תמיכה כספית למימון  הנדרש להשלמת המחקר והפיתוח. התאגיד הרב- לאומי תומך בפרויקט המשותף בסיוע שווה ערך למענק הרשות – בין אם בהשקעה כספית, בין אם באמצעות השאלת כוח אדם, ציוד פיתוח, יעוץ טכנולוגי ורגולטורי, או בהכוונה שיווקית. כך, עוזר התאגיד לחברה הישראלית לצמוח ופותח בפניה אפשרויות שיווק בחו"ל.
​RWE היא חברת החשמל של מחוז נורדריין-וסטפליה בגרמניה, אחת מ-5 חברות החשמל והגז הגדולות באירופה. החברה פועלת לכל אורך שרשרת הערך של יצור האנרגיה, החל מיצור חשמל מגז, פחם, אנרגיה גרעינית ואנרגיה מתחדשת, וכלה באספקת אנרגיה, כולל הולכת חשמל ללמעלה מ-16 מיליון צרכנים והפצת גז ללמעלה מ-7 מיליון צרכנים באירופה (גרמניה, בריטניה, הולנד ומדינות מרכז, מזרח ודרום-מזרח אירופה). לחברה כ-60 אלף מועסקים, ומכירותיה ב-2015 הגיעו ליותר מ-48 מיליארד אירו. כחברות גדולות אחרות בתחום הנפט והגאז  גם RWE גילתה את שוק הטכנולוגיה הישראלי ואת הפיתוחים החדשניים הרבים שהחברות הישראליות מציעות בתחום, ועל רקע זה, היא מבקשת לחבור לחברות אלה לשיתופי פעולה טכנולוגיים.
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה