כלים ומאגרי מידע

יחידות העוסקות בנושא

 
     
 

משרד הכלכלה מזהיר מפני צריכת משקאות אלכוהליים מסוכנים לבריאות

 
 
הודעה לעיתונות
07/08/2014 00:00
מינהל תקינה
 
 

 
 
 
חדש

​הממונה על התקינה במשרד הכלכלה מבקש להזהיר את הציבור מפני צריכת המשקאות הכוהליים שתיאורם להלן, בשל חשש מיידי לבריאות אדם בגין תכולת המתנול במשקאות אלה, המכילים מעל לפי-300 מהערך המותר הקבוע בתקן ישראלי רשמי ת"י 1572 "משקאות כוהליים".

 

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.
  • וודקה "קרמלין פרמיום" - %KREMLIN PREMIUM VODKA" 40", נמכרת בבקבוק מזכוכית של 1 ליטר, על גבי התווית רשום: "מיוצר ע"י קוד יצרן PG עבור שיווק המרכז בע"מ"
  • ערק "חמסה" 40% - נמכר באריזת בקבוק מזכוכית של 750 מ"ל, על גבי התווית רשום: "ממולא ע"י IM משווק ע"י הגליל למשקאות יבנה"
  • וודקה "מוסקבה" - %VODKA MOSCOW" 40", נמכרת באריזת כוס פלסטיק של 100 מ"ל, על גבי האריזה הודפס: "מיוצר וממולא ע"י א.א. סלבה, בית שמש".
  • וודקה "מוסקבה" וודקה מסורתית של רוסיה - VODKA MOSCOW Classic Russian Vodka 40%, נמכרת בבקבוק מזכוכית של 1 ליטר, על גבי התווית הודפס:"BUTTLED BY: A.A. SLAVA LTD" ( ממולא ע"י א.א. סלבה בע"מ).

 

לפי מידע שנמסר ממשרד הבריאות, מתנול הוא חומר רעיל מאוד ומסוכן לבריאותו של אדם ואף עלול לגרום לעיוורון, פגיעה במערכת העצבים המרכזית ולמותו של אדם.


למידע נוסף ניתן לפנות אל מינהל הממונה על התקינה בטלפון: 02-6662295, לעיין בתקן הרשמי שלעיל בספריית מכון התקנים הישראלי או בספריית מינהל התקינה במשרד הכלכלה.

מידע כללי בעניין תקינה מפורסם באתר מינהל התקינה במשרד הכלכלה.