כלים ומאגרי מידע

יחידות העוסקות בנושא

 
     
 

ישראל מצטרפת ל-SME Scoreboard 2014

 
 
הודעה לעיתונות
11/06/2014 00:00
מינהל סחר חוץ
 
 

 
 
 
חדש

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.

ישראל מצטרפת, זו השנה הראשונה, לפרסום השנתי של קבוצת העבודה לעסקים קטנים ובינוניים של ה-OECD- Financing SMEs and Entrepreneurs 2014: An OECD Scoreboard. הפרסום, שזוהי הוצאתו השלישית, נולד מתוך ניסיון לתת מענה לבעיות המימון מולן מתמודדים עסקים קטנים ובינוניים (SME) ויזמים בעקבות המשבר הכלכלי.

בעוד שקובעי מדיניות במדינות רבות מנסים לעצב את המדיניות המתאימה שתענה על אתגר זה, בפני רובם עומד אתגר אחר- מחסור אמיתי במידע וראיות. על מנת למלא חלל זה, יזמה קבוצת עבודה ל- SMEs את הפרויקט המקיף הנ"ל.

מצב מימון ה-SMEs בישראל הוא כדלקמן: כ- 96% מהעסקים בישראל מוגדרים כעסקים קטנים או מיקרו, וכ-4% הינם עסקים בינוניים או גדולים. יחד עם זאת, ב- 2012, העסיקו העסקים הגדולים כ- 1.85 מיליון עובדים, לעומת 1.4 בלבד אשר מועסקים על ידי SMEs (כ-43% מהעובדים הסקטור העסקי בישראל).

לקריאה מרחיבה על SME Scoreboard 2014, על המגמות בישראל וב-OECD, היכנסו לפוסט של הנספחת הכלכלית של ישראל ל-OECD, ריטה גולשטיין-הלפרין, בבלוג המינהל.