כלים ומאגרי מידע

 
     
 

פסגה ראשונה- ישראל אוסטרליה

 
 
הודעה לעיתונות
07/04/2016 00:00
המדען הראשי
 
 

 
 
 
 
לוגו רשות החדשנות
​הפסגה בין ארץ הסטארט אפ ליבשת אוסטרליה תפגיש את מיטב המשקיעים והיזמים בישראל ובאוסטרליה. מטרת הפסגה לעזור בכינון שיתופי פעולה טכנולוגיים עתידיים בין המדינות, בחסות המדען הראשי לישראל במשרד הכלכלה, המחלקה לענייני חוץ והמחקר (DFAT) האוסטרלית וחברת Telstra, שתארח את מפגשי פסגה במרכז המבקרים החדש שלהם בסידני. הפסגה תתמקד במגוון נושאים טכנולוגיים, ביניהם Fintech, אבטחת סייבר, שירותי גיבוי ענן, e-health,  טכנולוגית מזון, ניו מדיה, התנהגות צרכנית ועוד ותתקיים בה גם  תחרות "נאום המעלית" -  6 חברות סטארט אפ ישראליות ו-6 חברות סטארט אפ אוסטרליות יתחרו על ליבם של קהל הצופים, אנשי העסקים והמשקיעים כשהם מנסים לשכנע אותם להשקיע דווקא בסטארט אפ שלהם, בנאום של שתי דקות בלבד. אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה, שינאם בכנס: "השת"פ הטכנולוגי בין ישראל ואוסטרליה הוא בעל חשיבות אסטרטגית עליונה, לשתי המדינות".         

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.
​בשבוע הבא יתקיים הביקור הראשון של המדען הראשי במשרד הכלכלה, מר אבי חסון, ביבשת אוסטרליה. הגעתו של חסון לאוסטרליה, תפתח את אירועי הפסגה הראשונה  לשיתוף במו"פ טכנולוגי בין שתי המדינות, על מנת לקדם את מדיניות החדשנות והרחבת ההזדמנויות לשיתוף הפעולה המחקרי- טכנולוגי בין שתי המדינות.


התחממות המערכת היחסים הטכנולוגית בין שתי המדינות,  אוסטרליה וישראל, מגיעה בעקבות הנחיית ראש הממשלה החדש של אוסטרליה, מלקולם טרנבול, ששם לעצמו למטרה למקד את הכלכלה האוסטרלית בחדשנות טכנולוגית. ישנם כרגע מספר משרדים בממשלה האוסטרלית שתפקידם להנחיל את האג'נדה הטכנולוגית של ראש הממשלה טרנבול, כשרבים מתוכם הגיעו לישראל בחודשים האחרונים על מנת ללמוד כיצד לפתח ולקדם חדשנות ויזמות טכנולוגיות על אדמת אוסטרליה.


הכנס יכלול שיחת video conference חי יחד עם ראש הממשלה האוסטרלי, שר המדע, התעשייה והחדשות האוסטרלי, מר כריסטופר פיין, הרצאה של המדען הראשי לישראל, דיונים בשולחנות עגולים עם אנשי עסקים ובכירים בממשל האוסטרלי, ביניהם אנדרו רוב ממשרד המסחר וההשקעות האוסטרלי, פיליפ דלידאקיס, שר העסקים הקטנים והחדשנות של אוסטרליה וכן גם חתימה על הסכם חתימתMNC  עם הבנק הרשמי של אוסטרליה (CBA).


המדען הראשי לישראל, מר אבי חסון: "זה תמיד מרגש לפתוח שת"פ טכנולוגי חדש עם מדינה חדשה. אנו מצפים שתכניות הפיתוח בין ישראל לאוסטרליה יהוו דוגמא למצוינות בשת"פ במו"פ, שתסייע  לגילויים מדעיים רבים בעל חשיבות מפתח לישראל, אוסטרליה ולעולם כולו. אנו סמוכים ובטוחים כי  השת"פ הטכנולוגי בין ישראל ואוסטרליה הוא בעל חשיבות אסטרטגית לשתי המדינות והוא לבטח יביא לביסוס וחיזוק היחסים ביניהן."       

לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה