כלים ומאגרי מידע

 
     
 

הייטק ישראלי בניחוח סצ'ואן

 
 
הודעה לעיתונות
02/06/2016 00:00
המדען הראשי
 
 

 
 
 
חדש
לוגו רשות החדשנות
​מערך שיתוף הפעולה במו"פ תעשייתי בין ישראל לסין, הנבנה בעקביות במהלך שבע השנים האחרונות הולך ומתרחב. ביום רביעי, ה-1 ליוני, 2016, נחתם ההסכם התשיעי בין ישראל לבין פרובינציית סצ'ואן שמערב סין, בנוכחות מושל הפרובינציה, מר יין לי, הקונסול הכללי של ישראל בצ'נגדו, מר עמיר לאטי, מר אבי חסון, המדען הראשי ויו"ר רשות החדשנות והנספח המדעי הסיני בישראל, מר האן ג'ון. 

מדובר בפרובינציה הרביעית בגודלה בסין המונה כ- 90 מיליון איש.  נכון לשנת 2015 הגיעה צ'נגדו,  בירת  המחוז, לערך תל"ג של 1.09 טריליון יואן.

מדובר בהסכם ראשון עליו חותמת ממשלת ישראל עם פרובינציה במערב סין. 
יו"ר רשות החדשנות, מר אבי חסון:  "ההסכם עם פרובינציית סצ'ואן מתווסף לשמונה הסכמים נוספים שנחתמו בין ישראל וסין, הן ברמה הפדראלית והן ברמת פרובינציות והן ברמת ערים נבחרות והוא משקף את מגמת הידוק היחסים בין שתי המדינות ואת החשיבות שמייחסת ישראל לפוטנציאל הגלום באזור מערב סין, הנהנה מאחוזי הצמיחה הגבוהים במדינה".  

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.
​הסכם חדש נחתם בין ישראל לבין פרובינציית סצ'ואן שבמערב סין. כיתר הסכמי השת"פ במו"פ תעשייתי עם סין, גם הסכם זה ייצר פלטפורמה המאפשרת לחברות ישראליות לשתף פעולה עם חברות סיניות לטובת מחקר ופיתוח של מוצרים, שירותים ותהליכים תעשייתיים חדשניים המיועדים לשוק הסיני והעולמי, זאת בנוסף ליצירת מעטפת נוחה המקטינה חסמים וממזערת סיכונים בתהליכי השת"פ.


התעשיות המרכזיות בעיר צ'נגדו, בירת המחוז, הן: מידע אלקטרוני, תעשיית נפט כימיקלים ופארמצבטיקה, תעשיות רכב, מתכות, מכונות, מזון ומשקאות. כבירת הפרובינציה, צ'נגדו היא העיר המרכזית במערב סין לשירותים, לוגיסטיקה, יצור וטכנולוגיה. בעיר ממוקמות יותר מ-250 חברות מבין רשימת Fortune 500 . מתוך 280 מרחבים עירוניים בסין, צ'נגדו ממוקמת בעשירייה הראשונה מבחינת אקלים להשקעות. יעדי הפיתוח של הפרובינציה כוללים: עידוד חדשנות ותחרותיות תעשייתית, שדרוג תעשיות מסורתיות והאצת יצור תעשייתי מתקדם, קידום תעשיות חקלאיות, עידוד בניה ותעשייה אקולוגית וידידותית לסביבה, האצת פיתוח יצור מוצרי  Hi End כדוגמת סנסורים, רובוטים, ציור לרכבות, רכבים חשמליים ועוד. 


"אנו מרחיבים בהתמדה את מערך שיתוף הפעולה עם סין בכל הקשור למו"פ תעשייתי וחדשני על מנת לאפשר לחברות הישראליות למצות את היתרונות הנובעים משיתוף פעולה עם חברות סיניות. חתימה על הסכמי מו"פ נעשית מול פרובינציות בעלות חוזקות כלכליות ופוטנציאל צמיחה משמעותי, בהן בסיס איתן למו"פ ולחדשנות. לא כל פרובינציה הינה בעלת המאפיינים הכלכליים המתאימים לשת"פ במו"פ, ולכן אנו חותרים להסכמים עם אלו עימן הסכם מו"פ יביא ערך מוסף שיעצים את הפוטנציאל המשותף". אומר אבי חסון, המדען הראשי ויו"ר רשות החדשנות, שפועלת כגוף המבצע של משרד הכלכלה והתעשייה. 


שיתוף הפעולה המתהדק עם סין במו"פ תעשייתי הוא ביטוי נוסף בתהליך יישום מדיניות הממשלה, שסימנה את סין כמדינת יעד לייצוא וכמקור להשקעות נכנסות לישראל. "אנו שואפים ליצור רשת שיתופי פעולה טכנולוגיים הדוקים עם הסינים במגוון מישורים ופעילויות, שתאפשר יריעה רחבה לטובת התעשייה הישראלית ולהקל עליה את החדירה לשוק הסיני העצום", מוסיף חסון. 

לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה