כלים ומאגרי מידע

 
     
 

מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית יפתח בשבוע הבא קורס מקצועי להכשרת בודקים מוסמכים לעגורני צריח

 
 
הודעה לעיתונות
19/09/2016 00:00
מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית
 
 

 
 
 
חדש
עגורני צריח

מינהל הבטיחות במשרד העבודה והרווחה, יפתח בשבוע הבא קורס בהשתתפות 20 תלמידים, בכדי להתמודד עם המחסור בבודקים מוסמכים לעגורני צריח. זאת על רקע אירועי הבטיחות שהתרחשו לאחרונה בתחום עגורני צריח והמחסור בבודקים מוסמכים, העומד כיום על חמישה בודקים בלבד.

 

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.

​מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית יפתח בשבוע הבא קורס מקצועי להכשרת בודקים מוסמכים לעגורני צריח. קורס זה יסייע להתמודד עם החוסר הקיים כיום בבודקים מוסמכים לעגורני צריח.


באתרי בניה בישראל פועלים כיום כ-1600 עגורני צריח. עגורנים אלו, שהם כיום כלי עבודה מרכזי בכל אתרי הבנייה הגדולים, חייבים לצורך תקינותם ותפעולם, להיבדק בידי בודק מוסמך לאחר הקמתם באתר, ולאחר מכן, אחת ל-6 חודשים.


כיום בישראל מספר מצומצם של בודקים מוסמכים לעגורני צריח, ועל כן, על מנת לתגבר את כח האדם המקצועי בתחום בדיקות של עגורנים באתרי הבנייה, פותח מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית בקורס הכשרה ייעודי בן 3 חודשים המיועד לבודקים מוסמכים בעלי הכשרה קודמת וניסיון בבדיקות של מכונות הרמה. בקורס ישתתפו כ-20 בודקים מוסמכים ובו יקבלו את הידע הנדרש לבדיקה לאישור של עגורני צריח.
הבודקים שיסיימו בהצלחה את ההכשרה יקבלו הסמכה ממינהל הבטיחות ויצטרפו למערך הבודקים המוסמכים בתחום זה.


ורדה אדוארדס, ראש מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית ומפקחת עבודה ראשית: "בנוסף להידוק הרגולציה, הפיקוח והאכיפה של דרישות הבטיחות באתרי הבנייה בישראל, אנו גם פועלים לבניית כלים ולהכשרת כוח אדם מקצועי הנדרש בתחום מורכב זה. קורס הבודקים המוסמכים לעגורני צריח הוא חלק ממכלול רחב של פעילויות שאנו מבצעים. הבודקים המוסמכים אשר יוסמכו בקורס זה, יוודאו תקינותם ובטיחותם של העגורנים וכתוצאה מכך גם יבטיחו את שלומם ובריאותם של מפעילי העגורנים וכל הנמצאים בסביבתם."

 

שיעור בקורס בודקים מוסמכים לעגורני צריח
קורס בודקים מוסמכים לעגורני צריח
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה