כלים ומאגרי מידע

 
     
 

לקראת חגיגות יום העצמאות מבקש הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה להזהיר את הציבור:

 
 
הודעה לעיתונות
09/05/2016 15:00
תקינה ומידות, דוברות
 
 

 
 
 
חדש
​​לקראת חגיגות יום העצמאות מבקש הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה להזהיר את הציבור:"אין לתת לילדים להשתמש בתרסיסי שלג, תרסיסי פתיתים וחוטים"

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.

לקראת חג העצמאות, מחדד הממונה על התקינה במשרד הכלכלה מר איגור דוסקלוביץ את האזהרות בשימוש באביזרי חג ובשמירה על הוראות הבטיחות בהצתת פחמים ועץ: "יש להרחיק את המוצרים, במיוחד בצורת הנוזל, מהישג ידיים של ילדים".
הממונה מדגיש, כי יש לשים לב להוראות שימוש ובטיחות של צעצועים ואביזרי חג  ולהימנע משימוש  באביזרי חג לא מסומנים כנדרש או לא מתאימים לגיל הילד, כדילקמן:

  • ככלל – שאינם נושאים סימון בשפה העברית כנדרש בתקן: שם וכתובת של יצרן מקומי בעברית או שם של יבואן בעברית;
  • הוראות שימוש ובטיחות ואזהרות היצרן נוספות בשפה העברית.
  • צעצועים ואביזרים היוצרים פעימות קול גבוהות העלולים לפגוע בשמיעה ולא מסומנים כנדרש בתקן באזהרה: "אין להשתמש בקרבת האוזניים! שימוש לא נכון עלול לפגוע בשמיעה".
  • אין לתת לילדים מתחת לגיל 3 שנים אביזרים וצעצועים שאינם מיועדים להם – על אביזרים וצעצועים אלו חייבת להופיע אזהרה בעברית "לא מתאים לילדים שגילם פחות מ-3 שנים!", או ציור הסמל להגבלת הגיל מעל אריזתו של הצעצוע/אביזר.
  • מכלי אירוסול (תרסיסי שלג, תרסיסי פתיתים וחוטים) מיועדים למבוגרים בלבד וחייבים להיות מסומנים באזהרה "הרחק מידי ילדים!"

צרכנים יקרים שימו לב!
 
צעצועים או אביזרי חג שאינם נושאים את הסימונים המפורטים לעיל - קיים חשד  סביר שלא עברו כלל את בדיקת מכון התקנים ויתכן שאינם עומדים בדרישות הבטיחות והתקינות.
 
עוד מבקש הממונה על התקינה מציבור המבוגרים לשאת בשיא הזהירות ולשמור על הוראות הבטיחות בשימוש בחומרים להצתת פחמים ועץ ולהרחיק את המוצרים, במיוחד בצורת הנוזל, מהישג ידיים של ילדים. יש לזכור - אין להתיז את החומר הנוזלי להצתת פחמים ועץ על אש גלויה או על גחלים לוהטות, אזהרה בהתאם צריכה להופיע על כל מוצר תקני להצתת פחמים ועץ .

           

 
 
 
 
 
 
 
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה