כלים ומאגרי מידע

 
     
 

ממשיכים במהלך להגברת המגוון והתחרות בשוק הבשר – משרד הכלכלה מחלק היום 2,000 טון מכסות פטורות ממכס למחצית השנייה של 2016;

 
 
הודעה לעיתונות
20/07/2016 11:00
מינהל אזורי תעשייה, אגף בכיר תקשורת, הסברה ופרסומים
 
 

 
 
 
חדש
 

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.
הזוכים: רמי לוי,  יינות ביתן, יוחננוף, עוף הארץ, תנובה, נטו מלינדה, בלדי, עוף ירושלים ומילועוף 
סקר חברת ייעוץ חיצונית שנעשה עבור משרד הכלכלה מצא: הבשר המיובא מאפשר לצרכן אפשרות לרכוש בשר טרי במחירים הנמוכים בממוצע בכמעט 20% מהמחיר טרם הפתיחה ליבוא
גם העלייה בצריכת בשר טרי, על חשבון בשר מיושן או קפוא נמשכת – גידול של כ-20% במחצית השנה האחרונה
מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג: "מדובר בבשורה אמיתית לצרכנים ובמהלך משמעותי וחשוב לשוק המזון בכלל וענף הבשר בפרט. פתיחת השוק ליבוא הפכה את הצרכן לשחקן משמעותי בשוק, בעל יכולת בחירה מתוך מגוון היצע, איכות ומחירים ובכך להשפיע על התנהגות היצרנים והמשווקים השונים"
 
 
יו"ר ועדת המכסות של משרד הכלכלה והתעשייה, יאיר שירן, הודיע היום על חלוקת המכסות ליבוא בשר בקר מצונן לישראל, בכמות של 2,000 טון, עד לסוף השנה.  כזכור, יוזמת משרד הכלכלה ליבוא בשר בקר מצונן החלה לפני כשנה, בעקבות החלטת הממשלה  שקבעה  מכסת יבוא  פטורה ממכס ולאחר אישור השירותים הווטרינריים ליבוא מפולין וארגנטינה.
 
מתחילת 2016 חל זינוק  בהיקפי היבוא של בשר טרי כמו גם במספר היבואנים. כתוצאה מכך, גדלה התחרות בשוק המקומי ובפני  הצרכנים נפתחה אפשרות לרכוש בשר בקר מצונן מיבוא, במחירים נמוכים משמעותית.
 
על פי נתוני חברת ייעוץ חיצונית, שהוכנו עבור משרד הכלכלה, נמצא כי המכסות הפטורות ממכס יצרו אלטרנטיבה  לצרכן הסופי  לרכישת בשר טרי במחירים הנמוכים ב- 11%-25% מהמחיר שהיה מקובל טרם הפתיחה ליבוא. במחצית הראשונה של 2016 הוכנסו לישראל כ-3000 טון של בשר מצונן  (במסגרת המכסות) המהווים כמעט 25% מהצריכה השנתית של בשר טרי בישראל. קצב  ניצול המכסות הולך וגדל ככל שחולפים החודשים מתחילת השנה.
 
הטבלה מציגה את הפערים במחיר לצרכן של בשר מייצור מקומי (המבוסס על שחיטת עגלים מיובאים המפוטמים בארץ כחודשיים בלבד בממוצע, טרם העברה לשחיטה) לבין בשר מצונן מיובא.
 
 
 
טבלה 3 –מחירים ממוצעים לסל מוצרי בשר מיובא ומקומי
סוג בשר
בשר מיובא
בשר מקומי
הפרש מחיר בשר מיובא לעומת בשר מקומי
אנטרקוט בלי עצם
₪ 108
₪ 122
11%-
צלעות
₪ 60
₪ 76
21%-
חזה בלי עצם
₪ 45
₪ 58
23%-
כתף בלי עצם
₪ 68
₪ 79
14%-
צלי כתף
₪ 78
₪ 87
10%-
צוואר
₪ 51
₪ 63
19%-
פילה מדומה
₪ 69
₪ 85
19%-
ממוצע הפרשים
 
 
17%-
 
יאיר שירן, מנהל מינהל תעשיות ויו"ר ועדת מכסות במשרד הכלכלה והתעשייה, מציין כי עד מחצית השנה יובאו כ-3000 טון של בשר מצונן לישראל. ההערכה היא כי סך המכסה השנתית, בהיקף של קצת למעלה מ-6000 טון, תנוצל עוד לפני סוף השנה, ולפיכך תיבחן הגדלת המכסה עוד השנה.
שירן מוסיף כי בעוד שלפני כשנה שלטו בשוק הבשר הטרי  בישראל שני ספקים מקומיים שהחזיקו יחדיו בכ-80% משוק הבשר הטרי הכשר בישראל , הרי שכיום, לאחר פתיחת השוק ליבוא, נכנסו לשוק ספקים חדשים המייבאים מפולין ומארגנטינה. 
כיום ישנן שלוש רשתות המייבאות בשר מצונן ישירות מהספקים בחו"ל ובנוסף אליהם ישנם כחמישה יבואנים בהיקף גדול ובינוני, המייבאים בשר טרי במסגרת המכסות הפטורות ממכס ומשווקים אותו לרשתות ונקודות מכירה קמעונאיות אחרות. מהלך זה יצר תחרות משמעותית בשוק  והוא מאפשר הפצה של הסחורה הטרייה לנקודות מכירה רבות ומגוונות בכל רחבי הארץ, החל מן הרשתות הגדולות ועד לאטליזים שכונתיים.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה