להרשמה לניוזלטר של רשות החדשנות לחצו כאן
מוקד לפניות ציבור
 
     
 

 יחידת האסטרטגיה והמחקר הכלכלי

 
 
יחידת האסטרטגיה והמחקר הכלכלי

​היחידה הוקמה ב-2011 ופועלת ישירות תחת רשות החדשנות. במסגרת תפקידיה היא מובילה שלוש פעילויות מרכזיות: אסטרטגיה ומדיניות, ניטור והערכה. כלל הפעילויות נועדו לתת מבחר של כלים שנועדו לתמוך בקבלת החלטות וקביעת סדרי עדיפויות ברשות החדשנות.

  • תחום האסטרטגיה והמדיניות נועד לסייע בהתוויית המטרה והיעדים של לשכת המדען הראשי, בתכנון האסטרטגיה הכוללת, בעיצוב תכניות עבודה של הזירות ובמתן מענה לסוגיות שוטפות העולות לסדר היום. במקביל, אנו חוקרים סוגיות בתחום מדיניות המו"פ ויוזמים את העלאתן לדיון בהנהלת רשות החדשנות.

 

  • תחום ההערכה נועד לבחון את התועלת, היעילות וההשפעה של תכניות הרשות. כלומר לבחון באיזו מידה משיגות התכניות את מטרותיהן, עד כמה ניצול המשאבים העומדים לרשותן הוא מיטבי ועד כמה הן רלוונטיות ביחס למציאות הדינמית שהן חלק ממנה. עבודת ההערכה מאפשרת לנו להמליץ על שינויים נדרשים ושיפורים אפשריים בתכניות הקיימות הנוגעים למטרות התכנית, לכלים המופעלים במסגרתה או לממשקים בין תכניות קיימות ולהצביע על צורך ביצירת תכניות חדשות.

 

  • תחום הניטור נועד לעקוב אחר תעשיית ההייטק הישראלית ופעילות המו"פ והחדשנות בישראל, הן ברמה המשקית והן בהשוואה בינלאומית, תוך שימוש במדדים בינלאומיים רלוונטיים וניתוח המשמעויות של מידע זה לאורך זמן; ניטור ומעקב אחר תפקודה של כלכלת הידע בישראל באמצעות אינדיקטורים מקומיים רלוונטים; וניטור ומעקב אחר תפקודו וביצועיו התקציביים של רשות החדשנות. במסגרת זו אנו עומדים בקשר עם בעלי עניין רלוונטים כגון הלמ"ס, OECD וחוקרים על מנת לחדד ולהיטיב את מדידת כלכלת הידע הישראלית. כנגזרת מעבודת הניטור, נוכל להעלות סוגיות המשתקפות במדדים הנ"ל לסדר היום במטרה להשפיע באופן פרו-אקטיבי על תכניות העבודה של זירות הרשות השונות.
עודכן לאחרונה בתאריך: 15/11/2016 00:00
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  
מצאתם אי-דיוקים? יש לכם הצעות ייעול? עדכנו אותנו