כלים ומאגרי מידע

 
     
 

 Light Nanotech- טכנולוגיה המאפשרת איכויות צבע גבוהות למסכי טלוויזיה ולתאורת LED

 
 
לוגו חברת Light Nanotech

Light Nanotech

החברה, שנעזרה בתמיכת קרן המו"פ והמסלול לשיתוף פעולה עם תאגידים רב-לאומיים של רשות החדשנות, מונה את היתרונות בעבודה לצדה
 

אודות החברה

​החברה הוקמה במטרה להפוך רעיון של פרופ' אורי בנין מהאוניברסיטה העברית ליישום מסחרי: פיתוח טכנולוגיה של חלקיקים המאפשרת שליטה מדויקת בצבע. ענקית הכימיקלים הגרמנית MerckGroup התעניינה בטכנולוגיה, ולאחר כשנה וחצי הוקמה קיו לייט על ידי "יישום" - הזרוע המסחרית של האוניברסיטה. קיו לייט המפתחת יישומים לתאורת LED ולמסכי טלוויזיה חברה למרק המייצרת ומשווקת קריסטל נוזלי.

 

"מדובר בפיתוח אסטרטגי". אומר קובי אולין, מנכ"ל החברה. "היא תאפשר מרחב צבע גדול יותר, צבעים איכותיים יותר, וכנראה מסכים פשוטים יותר לבנייה וזולים יותר", הוסיף. הטכנולוגיה באפליקציית המסכים מבוססת, בין השאר, על מכניקת הקוואנטים: הצבע או אורך הגל שיוצאים מהחלקיק תלויים בגודל שלו. היתרון האקולוגי הוא שהטכנולוגיה תאפשר לצמחי חממה לקבל את התאורה בדיוק בצבעים שמאיצים פוטוסינתזה, וכך לא יוקרן עליהם אור מיותר, ותבוזבז פחות אנרגיה.

 

על ההצלחה

​בראשית דרכו, בשלב המחקרי, נתמך הפרויקט על ידי תכנית "נופר" של רשות החדשנות.
החברה נעזרה בתמיכת קרן המו"פ והמסלול לשיתוף פעולה עם תאגידים רב-לאומיים של רשות החדשנות. "החזון שלנו הוא לשתף פעולה עם יצרני תאורה ומסכים, ואין ספק שתמיכת רשות החדשנות תסייע לנו בכך", הבהיר אולין. קיו לייט היא אחת משלוש חברות מרכזיות הפעילות בתחום בעולם. "לטכנולוגיה שלנו יש תכונות אופטיות משופרות, ואני מאמין שעוד נוביל על המתחרים", סיכם אולין.
 

תחום פעילות

​אלקטרוניקה

פעילות החברה 1 

לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  
מצאתם אי-דיוקים? יש לכם הצעות ייעול? עדכנו אותנו