כלים ומאגרי מידע

 
     
 

משרד הכלכלה והתעשייה יגבש במהלך החודש הקרוב המלצותיו לגובה תקרת הפטור ממס ביבוא אישי

 
 
הודעה לעיתונות
19/09/2017 00:00
דוברות
 
 

 
 
 
חדש
מטבעות כסף

 

 

תמצית הוראת המנכ"ל

נוסח זה הנו תמצית מידע בלבד הניתן כשירות לקוראי ההוראה ואינו נוסח מחייב. המסמך המחייב הנו הוראת המנכ"ל המלאה התקפה והמפורסמת לציבור.
מנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי: "היבוא האישי הוא כיום שחקן חשוב בכל העולם בתחום הצריכה, ואנו חייבים לאפשר לצרכנים הישראלים לרכוש מוצרים שאינם מצויים בישראל, שמחירם נמוך יותר בחו"ל או שהגישה אליהם נוחה יותר. נשתמש בכלי זה באחריות כלפי העסקים הקטנים והבינונים, אשר גם להם תפקיד מרכזי בהקטנת הריכוזיות המצויה כיום בעיקר בידי היבואנים הבלעדיים".
 
הוועדה המשותפת למשרדי האוצר והכלכלה, סיימה את עבודתה, אשר כללה שני מרכיבים מהותיים בהסדרת היבוא האישי: הראשון, הגדרת הרגולציה המתאימה לשוק של צריכה אישית, כאשר המלצת הוועדה המשותפת הנה כי רגולציה זו תהיה פשוטה ואחידה ככל הניתן.
הסוגיה המהותית השנייה, הנה בחינת שינוים  בתקרת הפטור ממס, אותו משלמים הצרכנים המזמינים מוצרים ברשת. כיום ישנו פטור מלא על יבוא אישי של עד 75$, בין 75-500 דולר ישנו פטור על מכס בלבד (לא כולל תשלום מס קניה ומע"מ).
שינויים בתקרת המס, ישלימו את הרפורמה בתחום, כך שלצד הגדרת הכללים ליבוא אישי, יינתן דגש גם לעלות היבוא האישי והרחבת אפשרויות הקניה.
בתחילת חודש אוקטובר, צפוי הממונה על היבוא במשרד הכלכלה, להגיש לשרי הכלכלה והאוצר את המלצותיו לגובה תקרת הפטור. המלצות אלו צפויות לאזן בין הרחבת הפטור כך שיאפשר יבוא אישי גדול יותר ויוזיל את יוקר המחיה, לבין התמיכה שמעניק המשרד לעסקים הקטנים והבינונים, אשר מהווים את המתחרים המשמעותיים על מוצרי היבוא האישי.
 
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה